5 Ekim 2009 Pazartesi

YAŞAMIN TEK GERÇEĞİ ÖLÜM!


*Geceleri yatağıma girdiğimde deli gibi cümleler kururuyorum, öyle tatminkarlar ki. Kodluyorum, bunu hatırlarsam devamı gelir/ bu cümle çok iyi unutmayım diye ama nafile sabah hepsi siliniyor. Sırf bunun için kayıt cihazı almak istiyorum.


*Bugünler ayrı tuhaf geçer oldu. İyi değil ama kötü hiç değil, kardeşim gitti. Geldi-gitti. Biraz gergindik, tatile gidememezlikten mi acaba... Arada girsek de birbirimize, biriciğimle baya takılmıştık bu tatilde. O gitti bacağımda aktivite morluğu hatırası kaldı. Özlüyorum O daha gideceği yere varmadan...


*8'de 8 kusursuz!

8. HARİKA!.....................

Var mı benim takımım gibisi bea :P

Fenerbahçe şahane, Alex harkulade!

*23 ay da doldu, hızla ama ağırlığını koya koya.


*Canım arkadaşım Elvan arz-ı endam eyledi, yaşam sevincimiz çocuklarıyla; Beyza&Boğaç ile.


*Gün be bugün hayat yoruyor beni, yarına hayrola.(Daha yayınlamadan günüm hayırlı oldu, hem de çok hayırlı :)


*Costa Rico'da ruhumu azad edesim var, şartsız huzur sanki orada Montezuma'da!


*Turkcell artık canıma tak ettirdin, ben ne tarife değişikliklerine yetişir oldum ne de kontör yetiştirebilir oldum. Bu ne bea??*Ve yine yayınlamadan bu yazıyı (tersten başladım maddelere ek parantezler yazmaya ;) çabalasam olmyacak bir iş oldu ve yetiştiremezken kntr hediye geldi HSBC'den :P Hayret ben bir yerden birşeyler kazanabiliyormuşum, hem de telefon bankacılığını kullanarak ilk 1000'e mi öyle birşey girmişim ki kullanmam da tamamen tesadüf, bankamatik sorun verdiğinden hemen oradaki telefonu kullandım ki belki o an halledebilirim diye. İşimi halledemedim ama 2 gün sonrasında 50 kntr kazandım, hora geçti!


*Yağmur, bizi yeterince üşütmedin mi? Dünya adil bir yer ise hadi biraz da Akdeniz'e... (Sanırım ben bu yazıyı yayınlayana kadar bu sorun da haloldu :)


*İnsanları anlamak istiyorum ama insanlıktan çıkmadan ;l


*Evren'e 2 tarif borcum var: Biri annemin acem köftesi, diğeri benim sebzeli böreğim. Dün teyzemin düşmesiyle sekteye uğrayan tarif yazma, bugün de annemin Tokat'a gitmesiyle gümbürtüye gitti. Artık akşama ya da yarına. (Ben bu yazıyı yayınlayana kadar hallettim ayrıca :)


*Artık yeni bir mp4 edinme zamanı, araştırıyorum, önerisi olan varsa lütfen yorum bıraksın.


*Helldorado-A Drinking Song bugünlerde hit parçam*Ardam gitti, öncesinde bir kutlama yaptık hem doğumgünü hem de gitmeden önce moral partisi diyelim. Beyza ile tekrarladık kendimizi bu defa önümüzde Arda'nın pastası. Elvan güldü ve dedi ki "Sizin de iki pasta görünce ağzınız kapanmıyor :P*Anneannemin bitmek bilmeyen işleri... Aktivitelerimizin sonu gelemiyor, anneanne usulü ve zevkinde tamamen. Bağ bozumu dedi kilolarca üzümü toplattı, taşıttırdı, ayıklattı, ezdirdi, ..... , şırasını yaptı derken kavanoz kavanoz pekmez+pekmezde kaynamış kabak reçeli+tarhana( bu baya tatlı tarhana, kömeye benzer ama içinde buğday olan farklı birşey)+kömemiz oldu. Mahsül bolluğu ;) Haa, bir de sirke! Üzümden soğumamak elde değildi, arada çürüyenlerin kokusu, etrafı saran sinekler, aaaaaaa... Ertesi günlerde turşu, kışlık hamur hazırlıkları, Salih'in ev eşyalarının ayarlanması gibi etkinlikler ardı ardına bugüne kadar dayandı da dayandı ;) Neyse o başımızda olsun da bu işleri de yaparız artık. Gerçi ben arada sağlam kaytardım.


*Son zamanlarda taktım doğallıktan bahsedenlere, evet abiciğim süpersiniz doğallıkta kimse elinize su dökemez. Kafandaki sarı saçın sebebi İngiliz olmamız, yüzündeki makyaj da zaten %100 doğallık...


*Carte d'Or İncir Tatlılı Dondurma: mahvettin beni, inanılmaz lezizsin ve beni hasta ettin. Dayanıp bekleyemedim 2 gün üst üste dişlerim sızlayarak yedim. Günlerdir de kırmızı burun, domates dudak geziyorum. Ben bu hastalığa davet çıkardım ve mızıldanmadan çekiyorum.


*Prison Break stoğumuz 4. sezon 13. bölümü izlememizle tükendi, annemden emin değilim ama ben ciddi çöküşteyim :( İzle; gece senin gündüz benim, olmayacak yerde bitsin depo gıcık iş oldu bizimkisi. Herkes izler, konuşur tartışır, ben oralı olmam. Millet yenilerinin keşfeder, kapılır. Ben eskitilenlere çanak tutarım bu dizide olduğu gibi. O yüzden bulmam kolay olacak sanırım devamını en kısa zamanda. Bu bitsin Lost a başlayacağız, biliyorum, o da çook eskide kaldı Jawyer'i unuttunuz siz ama ben yeni keşfedeceğim :p


*Bu mevsimde valiz hazırlamak zor işmiş, hele bir de daha ortalama sıcaklık/soğukluğa sahip bir yereyse istikamet :( Bot, babet ve spor ayakkabı, en sonunda 3'ünü de aldım yanıma :p Ne yani daha hastalıktan kurtulamadım :( Geçen sene bu zamanlarda İzmir'e gitmiştim, sanki çok çok daha rahat olmuştu kıyafet işi ;)


*Kapalıçarşı; Bugün atv'de saat 22:15'de... Nejat İŞLER ve Olgun ŞİMŞEK'in olduğu tüm işlerin takipçisiyim. Eğer önerimi değerlendirirseniz iyi seyirler.


*Montezuma-Costa Rica..... Bugünler de gönlüm oralarda, inceden&derinden araştırma yapıyorum. Gitmek istiyorum, belki de balayına nasip olur :P


*Yarın güne Ankara'da başlayacağım. Uzun zamandır birşeyler yazmazken 1 hafta kadar daha bloguma hayrım dokunmayacak ama eminim anlatacak şeylerim çok olacak. Padonglarla ilgili bir taslağım vardı, ne zaman araştırmaya başladığımı, notlar tuttuğumu hatırlamadığım, hani olur da oralarda elim değerse yayınlayacağım. Benim gibi meraklılar varsa çok yakında BURADA!

11 yorum:

SerraP dedi ki...

Ankara nasıldı?

Ebru dedi ki...

@SerraP; Pazartesi dönme niyetiyle geldim, dönüşü Çarşambaya aldım ve bugün 1 hafta daha uzatarak Pazar gecesine erteledim. Durumu özetledim değil mi ;)

SerraP dedi ki...

@ebru;hersey blog için sanırım:)

Ebru dedi ki...

@SerraP; Dönüşümün öne atılması mı blog için?? Hiç sanmam, saçmalık olur zaten, ne bu canım blog için, hahahaaa ;) Özlem giderme, vs, vs... Ya onca yazıda Ankara'ya takılman PİSLİK bir hal değil mi ;P

SerraP dedi ki...

yaranmı var ne alaka sıradan bi soruydu neyse pek iyi geçmedi galiba seni gergin buldum herzamanki gibi ;)neyse bye

Ebru dedi ki...

@SerraP; Bence senin yaran var cevabı da benim blogumda!!!Bu da senin tercihin... Kendini bilmeyen insanların yaptıkları karşısında gergininmdir, ha bugünlerde en güzel günlerimin devamını yaşadığımdandır ve daha güzellerine gebe olduğundan; ne gerginlik ne de başka türden can sıkıntısı ölüm olmadığı sürece kaçıramaz keyfimi.

SerraP dedi ki...

buda senin tercihin derken nedemek istedin? iyide niye cellalendin anlayamadım herkez mutlu olsun işte negüzel ,sana iyi eylenceler..:)

SerraP dedi ki...

madem blog için gitmedin biri için gittin herhalde!!

SerraP dedi ki...

Son yorumu yazan kim acaba aynı adı kullanmış, akıllı sanmış kendini;P

Ebru dedi ki...

@SerraP; Ben yazar mıyım ki kalkıp da Ankara'ya blog için seyahat edeyim. Size cevap veriyorsam tek sebebi yorum bırakalara olan saygımdadır. Kendini yeterince deşifre ettiğini düşünüyorum, aradığın kişiden bulamadığın cevapları benim blogumdan bana yorum bırakarak arama acizliğine yapacağım birşey yok. Lütfen bu şekilde rahatsızlık vermeyin ve sevimsizliklerinizi daha fazla paylaşmamı,yanıtlamamı beklemeyin.

Ebru dedi ki...

@SerraP; Valla bana göre ikisi de akılsız! Üzgünüm :)